Интер (Баку) отпадна на полуфиналите на турнира по футбол за Купата на шампионите на страните от ОНД след поражение с 0:1 от Актобе (Казахстан).

Цял мач за азерите играха българският вратар Свилен Симеонов и Петър Златинов.

Златинов беше един от най-добрите играчи на Интер на терена, но не успя да помогне на отбора си да стигне до победата. Той получи жълт картон в 53-ата минута.

За Актобе цял мач игра бившият халф на софийския Левски Константин Головской.

Головской пропусна отличен шанс да открие резултата в 18-ата минута, когато остана в чиста позиция и стреля към вратата, но бранителят Алияр Исмаилов изби от голлинията.

Единственото попадение в мача вкара Улунбек Асанбаев в 43-ата минута.

Тимът от Баку пък пропусна най-доброто си положение за изравняване в следващата атака, когато Елвин Мамедов нацели гредата.

В спор за трофея на 25 януари Актобе ще се изправи срещу Шериф Тираспол (Молдова), който победи Пахтакор Ташкент (Узбекистан) с 4:3 с дузпи след 2:2 в редовното време.