Българският национал Илиян Стоянов предизвика дузпа, която обаче беше пропусната от футболистите на Урава Ред Даймъндс в среща от 17-ия кръг на японското първенство. Отборът на Стоянов - Хирошима Санфресе, отстъпи с 1:2 при гостуването си в Урава.

Гостите от Хирошима откриха резултата още в 6-ата минута чрез щатния си голмайстор Хисато Сато. В 69-ата минута обаче Едмилсон изравни след пас на Наохиро Такахара. Такахара изработи и дузпа в 74-ата минута, след като Илиан Стоянов го повали в наказателното поле с респектиращ шпагат. Заради фаула си нашият беше наказан и с жълт картон. От бялата точка обаче Едмилсон улучи страничната греда, а след това топката беше изчистена. Все пак пет минути преди края Едмилсон вкара за 2:1 след центриране на сънародника си Робсон Понте от фаул.

След днешните резултати Хирошима се свлече на 8-о място в класирането с 23 точки. Отборът регистрира и трето поражение подред, а Кашима Антлърс е начело с 42 точки.