Завърналият се по полските терени Илиан Мицански реализира първия си гол за своя нов отбор Корона Киелце.

В мач от 22-ия кръг на Екстракласа Корона победи Висла Плоцк с 4:2, а двубоят бе своеобразно "българско дерби", защото цял мач за Плоцк изигра Димитър Илиев.

Мицански стартира на върха на атаката на своя отбор и още във втория си двубой успя да се поздрави с дебюте гол.

Той падна в 24-ата минута с удар от наказателното поле след пас на Яцек Килб.

Самият Килб пък удвои от дузпа в 33-ата минута, а 11-метровият удар дойде след нарушение срещу Мицански.

Висла намали пасива си с попадение на Меребашвили в 43-ата минута, а асистенцията бе дело на Димитър Илиев.

През втората част обаче Корона реши всичко с попадения на Паланка (50') и още едно на Килб от дузпа (67'). В края Канте оформи крайното 4:2.

На резервната скамейка на Корона остана отдаденият под наем от Лудогорец вратар Милан Борян. На нея бе и бившият играч на разградчани Дани Абало.

В класирането Корона е на 7-о място с 29 точки, а Плоцк е на 11-а позиция с 25.