Българският национал Илиан Илиев-младши изигра много силен мач при победата на своя Аполон с 2:1 над АЕЛ в дербито на Лимасол. Двубоят беше отложен от 15-ия кръг на първенството на Кипър. Родният халф започна като титуляр и остана на терена до 75-ата минута, когато беше заменен от Ревази Инжгия.

Именно Инжгия вкара победното попадение за "боговете" в 90-ата минута. Преди това Стефан Счепович изведе АЕЛ напред в резултата в 38-ата минута. В края на първата част Илиев пропусна да изравни резултата, след като Ранджело Янга удари греда, а при добавката полузащитникът стреля над вратата.

Аполон имаше доста юноши на резервната скамейка, тъй като няколко от футболистите са с коронавирус.

С победата отборът на Илиев събра 44 точки и продължава да крачи уверено към титлата в Кипър. Това бе пета поредна победа за възпитаниците на Александър Цорнингер. АЕЛ е едва осми с 21 точки.