Воденият от Ясен Петров тим на Шъдзяджуан изпусна да победи Шанхай в мач от 13-ия кръг на китайското първенство по футбол.

След равенството 2:2 срещу един от лидерите в шампионата на Китай, Шъдзяджуан заема седмо място в генералното класиране и продължава да бъде приятната изненада в местната лига.

Шъдзяджуан, новак в елита, поведе с 2:0 до 20-та минута, след като Цзяцзе Ван даде аванс на домакините, а Цзянцин Мао от гостуващия тим си отбеляза автогол. Отборът от Шанхай, носещ звучното второ име Източна Азия, обаче не се предаде и вкара голове през второто полувреме за равенството.

Бразилецът Дави Родригес де Хесус намали от дузпа малко след почивката, а Лей У изравни 11 минути преди края. Гостите от Шанхай са четвърти в класирането и можеха да заемат лидерската позиция, ако бяха спечелили срещу тима на Ясен Петров./БТА