Чавдар Янков се разписа с асистенция в поредната контрола на Хановер в предсезонната подготовка на тима. Отборът на българския национал разби с 10:0 аматьорския Германия Егещорф.

Янков започна срещата като титуляр и игра до 59-та минута. Малко след почивката в 49-та минута българинът асистира на Ян Розентал, който реализира седмото попадение за тима от Първа Бундеслига.

Преди няколко дни Янков показа отлична игра и при победата на Хановер над Заксен Лайпциг с класическото 3:0. Тогава българският национал влезе в игра през второто полувреме на мястото на Лала и асистира за третото попадение на своя отбор.

Междувременно стана ясно, че българинът е бил избран за едно от рекламните лица на приятелската среща между Хановер и Реал Мадрид.

За целта Янков позира с деца, а идеята на кампанията е да бъдат избрани малки любители на футбола, които да изведат играчите на терена преди въпросния двубой.