Чавдар Янков игра пълни 90 минути при загубата на своя Хановер 96 с 1:2 от Щутгарт в среща от 29-ия кръг на германската Бундеслига.

Българският национал успя и да си изкара жълт картон девет минути преди края на мача.

Резултатът на „Готлийб-Даймлер-Щадион бе открит още във втората минута. Тогава Фарнеруд проби отляво в наказателното поле, подаде на Хилберт, а той от късо разстояние се разписа в полза на домакините.

В 61-та минута Черундоло изравни за „червените”, след като Хашемиан му свали топката с гърди. 14 минути преди края Зурау си вкара автогол и донесе победата за баварците.

След днешния си успех Щутгарт измести Вердер Бремен от второто място с 55 точки, а Хановер е на 11-то място с 35 точки. „Бременските музиканти” обаче гостуват утре на Борусия Дортмунд и могат да си върнат позицията в класирането.