Чавдар Янков вкара победния гол за своя Хановер 96 в мач от 31-ия кръг на германската Бундеслига. „Червените” се наложиха с 2:1 като гости на Майнц 05.

Българският национал започна като титуляр и остана на терена до 83-та минута, когато бе заменен от Зурав. 23-годишният полузащитник вкара за 2:0 в 50-та минута след центриране на Розентал. Янков остана сам срещу стража Велтко и със силен шут заби топката в левия ъгъл на вратата. Янков остана на терена до

Първото попадение за отбора на Дитер Хекинг бе дело на Бругинк. Полузащитникът отбеляза в 26-та минута след перфектен пас на Черундоло.

Домакините намалиха преднината на Хановер девет минути преди края на срещата. Мохамед Зидан реализира единственото попадение за Майнц след центриране на Пекович.