В мач от 2-я кръг на Купата на Германия Шалке 04 победи с 2:0 Хановер 96 и по този начин „кралско-сините” се класираха за следващата фаза на турнира.

Българският национал Чавдар Янков се появи в игра в 83-та минута на мястото на Пинто и изигра 8 минути.

Домакините поведоха в 56-та минута чрез гол на Хайко Вестерман, който оформи и крайния резултат в срещата в 78-та минута.

Байер Леверкузен победи с 2:0 като гост Аугсбург, като головете за „аспирините” бяха дело на Кислинг в 36-та минута и Видал в 79-та.

Ханза Рощок поднесе една от изненадите в този кръг за Купата на Германия, след като отстрани с 2:1 Айнтрахт Франкфурт като гост.

Мюнхен 1860 успя да се класира за следващата фаза, след като отстрани с 5:4 след изпълнение на дузпи Дуисбург.