Отборът на Металург Донецк победи с 2:1 ЦСКА Москва в първия си спаринг от подготвителния лагер в Линдабрун, Австрия. За състава, воден от българина Николай Костов, като титуляри започнаха Чавдар Янков и Зе Соарес. Двамата бяха в основата и на попаденията за украинския тим.

Бившият играч на ЦСКА София Велизар Димитров не отпътува със съотборниците си за Австрия, тъй като продължава да лекува контузия.

Металург Донецк поведе още в 13-та минута, Чавдар Янков намери Лазич в наказателното поле, който отблизо откри за 1:0. Малко след това Зе Соарес пропусна чудесна възможност да удвои, след чудесен пас на българския национал.

В 25-та минута Годин от Металург Донецк комбинира с бившия футболист на Левски. Зе Соарес асистира на Танаса, който вкара за 2:0 от около 14-метра.

Малко преди края на първото полувреме ЦСКА Москва намали за 2:1 след попадение на Нецид.

През втората част играта се накъса заради множеството смени. Зе Соарес остана на терена през целия мач, докато Чавдар Янков бе заменен в 59-та минута на срещата.