Българският полузащитник Христо Янев влезе като резерва в 105-та минута при загубата на неговия тим Гренобъл с 2:3 от Нанси след продължения в мач от третия кръг на турнира за Купата на Лигата във Франция.

Победата на Нанси донесе Крис Малонга в третата минута на продължението.

Отборите от първа Лига на Олимпик Лион, Лил, Лориен и Сент Етиен изненадващо отпаднаха в третия кръг.

Марсилия загуби с 0:1 от Сошо, който е на последното място в класирането на френското първенство и няма спечелена точка от началото на сезона.

Победата на Сошо донесе 21-годишният турски нападател Мевлут Ердинг в 75-та минута.

Сeнт Етиен отстъпи с 1:4 от Гинган, Лил бе победен с 4:2 след изпълнение на дузпи от Монпелие, а Лориен загуби с 0:3 от втородивизионния Расинг Ланс.

Напред продължава носителят на трофея Пари Сен Жермен, който победи като гост с 1:0 Монако с попадение на Фабрис Панкрате в 35-та минута.

Шампионът на Франция Олимпик Лион и вицешампионът Бордо ще се присъединят към турнира в следващия кръг.