Динамо Киев убедително продължи пътя си към титлата в Украйна и след успех с 2:0 като гост на Металург Донецк записа седмата си поредна победа.

Пълни 90 минути за водените от българския специалист Николай Костов домакини изигра националът Велизар Димитров, който можеше да спечели дузпа за металурзите, но съдията подмина безучастно падането на перничанина в пеналта в 81-ата минута.

Лошото развитие на двубоя за тима от Донецк започна в 43-ата минута, когато вратарят Владимир Дишленкович бе изгонен. Попаденията за имащия числено превъзходство Динамо вкараха Александър Алиев в 45-ата и Огнйен Вукоевич в 56-ата минути.

Киевчаните са първи в класирането 58 точки, с 15 повече от втория Шахтьор Донецк. С 37 точки Металург Донецк е на четвъртото място, което може да го класира за Купата на УЕФА.