Българският национал Валери Божинов изигра пълни 90 минути за своя Парма, който загуби тежко с 0:3 гостуването си на Катания в първи мач от 21-вия кръг в италианската Серия А.

Божинов започна като титуляр за първи път през 2010-а, но не можа да помогне на своя отбор, който продължи кошмарното си начало на годината. От пет мача през 2010-а Парма има четири загуби и едва едно равенство, което ги смъкна до 9-о място в класирането.

Джузепе Маскара откри резултата за домакините в 15-та минута и при този резултат завърши първото полувреме. В последните 20 минути на мача паднаха нови два гола, които направиха загубата на Парма още по-съкрушителна. Хорхе Мартинес удвои преднината на Катания в 71-та минута, а Такаюки Моримото в 77-та оформи крайното 3:0.

Във временното класиране Катания е на 18-то място с 19 точки, въпреки победата. Парма е девети с 29.