Хофенхайм се подигра с Херта в последния мач от 7-мия кръг в немската Бундеслига. Отборът от 3-хилядното селце разгроми столичани с 5:1 и по този начин ги закотвиха на последно място с едва 3 точки. Хофе от своя страна изпревари отбори като Байерн, Волфсбург, Вердер и Шалке и се настани на трета позиция с 14 точки.

Българският национал Валери Домовчийски остана на резервната скамейка през целия мач, въпреки негативното развитие за неговия отбор.

В герой за Хофенхайм се превърна Ведад Ибишевич, който още до 21-та минута оформи своя хеттрик и на практика донесе трите точки за своя отбор.

Рафаел все пак върна надеждите на гостите с гол в края на първото полувреме, но Чинеду Обаси в 58-та и Карлос Едуардо от дузпа в 63-та минута оформиха крайното 5:1.