Българинът Николай Димитров – Хичо и неговият Ксанти записаха победа с 3:1 над Панетоликос в 9-я кръг на гръцкото първенство. Димитров се разписа за успеха, реализирайки изравнителното попадение на своя тим.

Панетоликос поведе в 9-ата минута с гол на сърбина Марко Марковски, а домакините изравниха в 16-ата с гол именно на Николай Димитро.

След почивката Ксанти вкара още два гола. Първо в 71-ата Емануил Папастерианос изведе домакините напред за 2:1, а във втората минута на добавеното време, от дузпа, Николае Овидиу Ереа оформи крайното 3:1.

Гостите останаха с човек по-малко в 78-ата минута, след втория жълт и съответно червен картон на аржентинеца Лукас Вилафанес.

Така Ксатнти записа едва втората си победа от началото на сезона и е на 11-о място с 11 точки до момента, а тимът на Панетоликос е 13-и с осем точки, печелейки едва една точка в последните си пет двубоя.