Българският нападател Илиян Мицански реализира хеттрик за победата на Заглебие Любин с 4:0 над Корона Киелце. Успехът изкачи тима на родния голмайстор на първо място във втора полска лига и се нуждае само от точка в оставащите два кръга до края, за да е сигурен участник в елита догодина.

В следващия предпоследен етап от шампионата Заглебие среща пълния аутсайдер Кмита Забиержов, което на практика означава, че Мицански и компания могат да се чувстват спокойни за Екстракласата.

Илиян Мицански вече има цели 25 попадения на сметката си и е един от най-постоянните легионери в Европа. Днес той отново бе в основата на победата на Заглебие, като откри резултата в 42-та минута, а в самия край на срещата заби още две попадения в 89-та и 90-та минути.

Заглебие Любин има 63 точки, с колкото е и Видзев Лодз, който е и с мач по-малко. На трето и четвърто място са Биелско Бяла и Корона Киелце с по 55 точки.