Херта Берлин постигна много важна победа с 1:0 при гостуването си на Вентспилс в Латвия в мач от група D на турнира Лига Европа. Единственото попадение в мача отбеляза бразилският нападател на немския отбор Рафаел в 12-та минута. Отново той бе главни действащо лице в края на мача, когато остави съотборниците си с човек по-малко заради втори жълт картон.

Българският национал Валери Домовчийски бе в групата на своя отбор за мача, но остана на резервната скамейка.

В другия мач от групата Спортинг и Хееренвеен завършиха наравно 1:1. Асайди откри резултата за холандците в 47-та минута, а влезлият като резерва Грими донесе точката за Спортинг в последната минута на мача.

В класирането Спортинг си осигури първото място с 11 точки. Херта е на втора позиция със 7 и се нуждае от равенство при домакинството си на португалския гранд, за да може също да си осигури участие в следващата фаза. Хееренвеен, който има 5 точки, в последния кръг е домакин на Вентспилс и ще се надява на победа и евентуална издънка на Херта.