Българският нападател Валери Домовчийски влезе на терена за Херта в последните 11 минути при победата с 3:0 като гост на Кьолн. След този успех берлинчани събраха 22 точки, но изостават на 6 точки от спасителното 15-о място и на 3 от 16-ото, което изпраща на бараж. Домовчийски влезе на мястото на Теофанис Гекас, но в 11-те минути не създаде някакво напрежение за вратата на Кьолн.

Бразилецът Рафаел заби първите два гола. Той откри резултата в 25-ата минута с удар с десния гол, след като засече пас на Рамос. Лукаш Пишчек подаде за втория гол в последните секунди на първото полувреме, отново дело на Рафаел. Сисеро се разписа 15 минути преди края на мача от фаул с левия крак и фиксира крайното 3:0 за гостите.

Отборът на Кьолн остава на 13-о място с 31 точки, но днес завърши мача с девет човека. В 73-ата минута Юсеф Мохамад беше отстранен от игра заради удар срещу Рамос, а три минути преди края преотстъпеният от Манчестър Юнайтед Зоран Тошич получи втори жълт картон и също напусна терена.