Херта Берлин се върна на първото място в Бундеслигата след домакинска победа с 2:1 над Борусия Мьонхенгладбах.

Головете за победителите вкараха украинецът Андрей Воронин и унгарецът Пал Дардай през първата част. За Борусия американският халф Майкъл Брадли се разписа от дузпа в 69-ата минута.

Валери Домовчийски се появи на терена за столичаните в 88-ата минута на мястото на Рафаел с цел пазене на резултата.

Херта ще бъде начело в Германия поне до неделя, когато изоставящият на една точка тим на Хамбургер посреща Волфсбург.

Изненадата на сезона Хофенхайм отново показа, че не е същият мълниеносен отбор, който беше през есента и направи нулево равенство при гостуването на Борусия Дортмунд, оставайки на трето място в класирането, на две точки зад лидера от Берлин.

Станислав Ангелов и Димитър Рангелов играха цял мач за Енерги Котбус при гостуването на Бохум, но техният тим загуби с 2:3, след като водеше с 2:1 в началото на втората част. Пелето получи жълт картон в 70-ата минута на срещата.

В другите две съботни срещи Шалке стигна до ценен успех с 2:1 като гост на Айнтрахт Франкфурт, а Хановер без контузения Чавдар Янков победи вкъщи Байер Леверкузен.