Тимът на Херта излезе на второ място във временното класиране в немската Първа Бундеслига след победата с 2:1 над Кьолн, в първия мач от 15-я кръг в Германия.

Българинът в състава на берлинчани Валери Домовчийски влезе като резерва в 82-та минута в двубоя срещу Кьолн, като още с първото си докосване на топката можеше да отбележи за домакините, но не успя да се възползва от тази възможност.

Столичани успяха да поведат в резултата още през първото полувреме – в 24-та минута – с гол дело на Качар, а асистенция записа Воронин.

Гостите успяха да изравнят резултата секунди пред края на първата част, в 45-та минута Новакович реализира за 1:1.

През втората част, в 69-та минута, в игра за домакините се появи Пантелич. В 82-та пък се появи и Домовчийски, който смени Воронин. Победното попадение за Херта падна четири минути по-късно – в 86-та, когато именно Пантелич вкара за 2:1 и донесе трите точки за столичани.

След победата Херта, с мач повече, зае 2-то място в Германия с актив от 30 точки. Кьолн пък остана на 10-то с 19 точки.