Украинският нападател Андрий Воронин се превърна в герой за отбора на Херта Берлин, след като отбеляза двете попадения за победата на "старата госпожа" над Байерн Мюнхен с 2:1 в дербито на германския шампионат, което изпрати берлинския тим на върха в Бундеслигата.

Воронин, който играе на "Олимпиащадион" под наем от Ливърпил, откри резултата в 38-та минута.

Мирослав Клозе обаче вкара деветия си гол за сезона и изправни с глава за 1:1 в 61-та минута.

Херта обаче сложи точка на спора в 77-та минута, когато Рафаел подаде прекрасно на Воронин и украинския голмайстор не сгреши за крайната победа на своя отбор над баварския гранд с 2:1.

Българският нападател Валери Домовчийски влезе в игра в даденото от съдията допълнително време на мястото на Воронин.