Отборът на Херта претърпя унизителна загуба с 0:4 като гост на португалския Бенфика във втори мач от 1/16-финалите на Лига Европа. За състава на берлинчани в групата не попадна българският нападател Валери Домовчийски. Така „лисабонските орли” се класираха за следващата фаза на турнира след общ резултат 5:1 от двата мача. На осминафиналите Бенфика ще се изправи срещу победителя от двойката Копенхаген – Олимпик Марсилия.

Резултатът в мача бе открит от 25-ата минута от Пабло Аймар, който получи добър пас от Хавиер Савилоа, преодоля бранител на гостите и с добър завършващ удар даде преднина на домакините.

Всичко в мача бе решено в самото начало на второто полувреме, когато футболистите на Бенфика вкараха нови две попадения. Първо Оскар Кардосо покачи на 2:0 в 48-ата минута, а 11 по-късно Хави Гарсия направи резултатът класически. Последният гол в мача бе дело отново на Кардосо. Нападателят сложи точка на спора в 62-ата минута на срещата.