Димитър Димитров - Херо записа втора точка с новия си тим Амкар след равенство 0:0 у дома срещу вицешампиона ЦСКА Москва в двубой от третия кръг на руското първенство.

Цял мач за домакините от Перм играха тримата български футболисти – Георги Пеев, Захари Сирков и Мартин Кушев, които бяха сред най-активните на терена. Едно полувреме записа и доскорошният нападател на Левски Жеан Карлос, който не впечатли и бе заменен на почивката.

Двубоят бе сравнително равностоен, а през второто полувреме воденият от бразилската легенда Зико тим на ЦСКА остана с човек по-малко, след като Шемберас бе изгонен в 59-ата минута, който репликира съдията Александър Гвардис.

Амкар имаше повече поводи да съжалява за нулевото равенство, след като половин час игра с човек повече. По тази причина Димитров заяви след мача, че не е доволен от резултата.

Тимът на Херо, Кушев, Сираков и Пеев се изкачи на 12-о място с две точки, докато Зико и компания са осми четири. Лидер е Зенит Санкт Петербург със седем точки.