Българският нападател Драгомир Драганов вкара първото попадение за своя отбор Валста Сирианска при успеха с 2:1 над Хелзинборг в 3-ия кръг за купата на Швеция.

Драганов се разписа в 25-ата минута, когато откри резултата. В 53-ата минута Разак Омотойоси изравни за гостите, а победата на отбора от трета дивизия донесе Стелиос Мавроидис в 79-ата минута.

В 71-ата минута за Хелзинборг на терена се появи мегазвездата Хенрик Ларсон, но и той не помогна на своите да стигнат поне до равенство. След мача той се изказа ласкаво за българския нападател и дори сравни умението му да пази топката с това на бразилския футболен гений Кака.

"Определено това момче трябва да играе на по-високо ниво", каза още Хенрик Ларсон. Тимът на Валста Сирианска е на 10-о място в Северната трета дивизия на Швеция, въпреки че стартира сезона с амбиции да бъде победител. Тимът е вкарал 4 гола в петте си мача досега, като три от тях са на 26-годишния български нападател, за когото това е трети сезон в скандинавската страна.