Старши треньорът на Хановер 96 – Дитер Хекинг, защити българския футболист в отбора – Чавдар Янков. Бившият халф на Славия отнесе много критика през последната седмица.

Националът предизвика дузпа за Бохум по време на срещата между двата отбора от четвъртия кръг на Бундеслигата. Съперникът на „червените” реализира единайсетметровия наказателен удар и изравни за 2:2. минута след това грешникът Янков си изкара жълт картон, а нервите на Хекинг не издържаха и той смени българина.

Пет дни след „черния” за Чак мач, наставникът заяви: „Гледах мача още няколко пъти. През първата част Чавдар бе замесен във всяка опасна ситуация, която ние успяхме да създадем. Критиката не беше правилна. Янков се представи добре, но после емоциите си казаха думата”.