Отборът на Костадин Хазуров – белгийския Лиерс прекъсна серията си от два мача без успех в местния шампионат, след като в 8-ия кръг победи с 2:0 гостуващия Кортейк.

Бившият играч на Миньор Перник започна като титуляр и остана на терена до 60-ата минута, когато бе заменен от 19-годишния шотландец Тони Уот. Българинът хвърли доста нерви в двубоя и си изкара жълт картон в 54-ата минута, заради което бе изваден от треньора си Стенли Менцо.

Иначе Лиерс дръпна в резултата само 5 минути след началния съдийски сигнал чрез мароканеца Рашид Бурабия.

Вторият гол пък дело именно на Тони Уот, който се разписа секунди след появата си в игра.

Лиерс заема 10-ото място във временното класиране с 8 точки. Лидер е Стандард Лиеж с актив от 21 и мач по-малко.