Българският нападател Георги Христов игра цял мач при загубата на Ашдод с 0:3 от гостуващия Ирони Кирят Шмона на четвъртфиналите на турнира за купата на лигата на Израел.

Друг български нападател Костадин Хазуров пък влезе като резерва за Бней Сахнин при домакинското поражение с 0:1 от Апоел Беершева. Хазуров замени Ахмед Касум в 81-ата минута веднага след попадението на съперника, но не успя да помогне да отбора си да стигне поне до изравняване.

За полуфиналите на „Тото” купата се класира и Макаби Петах Тиква, който отстрани Макаби Тел Авив с 3:1 с дузпи след 1:1 в редовното време и продълженията.

Борбата за трофея продължава и Апоел Тел Авив, който надделя с 5:3 след продължение над домакина Ирони РАмат Ашарон. Редовното време завърши 3:3.