Хатайспор със Страхил Попов в редиците си е новият член на турската Суперлига. Това се случи след инфарктна победа над Аданаспор с 2:1 като гост. Двубоят бе от 33-ия предполеден кръг на Първа лига.

Българският национал игра цял мач за отбора.

Първото полувреме в Адана завърши без попадения. В 54-ата минута Сьозен от състава на домакините бе изгонен. Пет по-късно Рони даде аванс на Адана.

Последва сериозен натиск на гостите, който доведе до изравнителен гол на Елдер Барбоса в 78-ата минута. Малко по-късно Адана остана с девет души на терена, след като Езе бе изгонен.

В 89-ата минута Абдиоглу донесе успеха на Хатайспор.

Тимът на Попов събра 63 точки и не може да бъде изместен от Ерзурумспор, където играе Габриел Обертан. "Белите орли" са с 59 точки и трябва да победят Умраниеспор в последния кръг, за да са сигурни в завръщането си в турския елит.