В изтеглен мач от 15-ия кръг на германската Първа Бундеслига отборът на Хановер се наложи с класическото 3:0 като гост на Ханза Рощок. Българският национал Чавдар Янков не попадна в групата за двубоя.

През първата част мачът бе доста скучен, като двата тима трудно създаваха интересни положения пред двете врати. И трите гола в двубоя паднаха в последните шест минути.

Резултатът откри Фахренхорст в 84-ата минута. Ханке предреши всичко в срещата с нов гол в 86-ата минута, а само две по късно Щайнер оформи крайното 3:0 в полза на Хановер.

След категоричния успех тимът на Чавдар Янков се изравни по точки с отбора на Байер Леверкузен и вече заема шестата позиция във временното подреждане. Ханза е на точка от зоната на изпадащите.