Хамбургер победи ПСВ Айдховен с минималното 1:0 в първи мач от 1/16-финалния сблъсък помежду им от Лига Европа. Българският национал Станислав Манолев започна като титуляр и бе заменен на почивката, като преди това направи дузпата, от която немците вкараха единствения гол в мача.

Двубоят започна с леко предимство за Хамбургер, което бе достатъчно за отбора на Бруно Лабадия да стигнат до гол, вина, за който имаше и Станислав Манолев. В 26-та минута Петрич нахлу в наказателното поле, българският национал закъсня с реакцията си и фаулира хърватина, което доведе до дузпа за ХСВ. Манолев получи жълт картон, а Марсел Янсен без проблеми реализира отсъдения 11-метров удар.

До края на полувремето не се случи нищо интересно, а Манолев пробва късмета си от 17 метра, но безуспешно.

На почивката старши треньорът на ПСВ Фред Рутен пусна в игра Андре Ойер на мястото на българския защитник.

През второто полувреме гостите от Холандия бяха по-активният отбор, но Хамбургер се защитаваше много добре и заслужено не допусна гол в своята врата. Най-добрият шанс за Айдховен пропусна Ола Тойвонен, който останал сам срещу Франк Рост стреля покрай вратата. Домакините от своя страна пропуснаха няколко добри шансове при опасните контраатаки, които организираха. В крайна сметка двубоят завърши при резултат 1:0 за Хамбургер и така интригата остава за след седмица, когато е реваншът в Холандия.

Другият немски отбор Херта отново разочарова феновете си като завърши 1:1 като домакин на Бенфика. Българският национал Валери Домовчийски бе оставен извън групата за немците.

Бенфика повече още в 4-та минута чрез Анхел Ди Мария, но автогол на Хави Гарсия оформи крайното 1:1, което прави португалците фаворити преди реванша на техен терен.