Българският национал Емил Гъргоров бе титуляр за своя Страсбург при равенството 1:1 с Аячо в мач от поредния кръг във френската Лига 2.

Бившият състезател на ЦСКА остана на терена до 70-та минута, когато бе заменен от Шерени.

Головете в срещата паднаха още в първите 10 минути. Гостите от Страсбург успяха да поведат само 5 минути след първия съдийски сигнал с гола на Фанчоне след разиграване след изпълнение на корнер от Гъргоров. Само 5 минути по-късно обаче Дохин възстанови статуквото и в 10-тата вкара за 1:1.

До края на двубоя двата отбора не успяха да си отбележат повече голове. Гостите пък не съумяха да се възползват от това, че останаха с човек повече в продължение на 15 минути. В 74-та минута Аячо остана с 10 души на терена след червения картон на Перейра. Така два тима поделиха точката.

След равенството Страсбург отстъпи първото място и зае второто с актив от 25 точки, с две по-малко от новия лидер Ланс.

Аячо пък е на 8-мо място с актив от 17 точки.