Бившият футболист на ЦСКА Емил Гъргоров не се появи в игра за своя отбор Страсбург, който се издъни в последния момент, след като загуби с 1:2 от прекия си конкурент Монпелие като гост и по този начин отборът остана в Лига 2.

Домакините взеха добра преднина още в първите минути на срещата, когато в 12-та минута се разписа Марво, а в 19-та Коста удвои преднината за Монпелие.

Почетното попадение за Страсбург отбеляза Траоре в даденото от съдията продължение на първото полувреме.

В същото време друг конкурент на Страсбург за влизане в Лига 1 Бульон също постигна важна домакинска победа с 4:0 срещу Амиен и спечели промоция.

В крайното класиране на първо място се нареди Ланс с 68 точки, на второ остана Монпелие с 66 точки и по-добра голова разлика от Монпелие, който също има 66 точки, а Страсбург остана на четвърто място с 65 точки.