Българският футболист Емил Гъргоров донесе успеха на своя Страсбург в мача от 35-тия кръг на френската Лига 2. Бившият футболист на ЦСКА Емил Гъргоров вкара победния гол при победата с 2:1 над Амиен, като със спечелените три точки Страсбург се доближи много близо до промоция за Лига 1 през следващия сезон.

Юношата на Локомотив София отбеляза за 2:0 в 58-та минута, след като реализира точно дузпа. Още във 2-та минута Траоре бе дал преднина на домакините, а от 8-та тимът на Гъргоров игра с човек по-малко след червен картон на Пеле.

Това обаче не попречи на Страсбург да стигне до втория гол чрез Бадема. Само 2 минути след неговия гол, Нзонзи вкара почетното попадение за гостите, които обаче не успяха да стигнат до равенство.

Така, 3 кръга преди края на сезона, Страсбург остана на второ място с 62 точки, на 3 пред третия и четвъртия, съответно Метц и Тур.