Бившият национал Андрей Гълъбинов и отборът му Специя са все по-близо до Серия А, след като скромният тим достигна до успех срещу Фрозиноне в първи мач от финалния плейоф за влизане в елитната италианска дивизия.

Специя надделя с 1:0, а Гълъбинов започна като титуляр и остана на терена до 74-ата минута. Българинът беше много активен и на два пъти имаше възможност да се разпише.

Победното попадение за Специя падна в 21-ата минута, когато Джеси се разписа с удар с левия крак от близка дистанция.

Победителят в сблъсъка ще се присъедини към Беневенто и Кротоне, които вече се класираха в елита, заемайки 1-ото и 2-ото място в Серия "Б" в редовния сезон. Реваншът между Специя и Фрозиноне е в четвъртък, а при краен успех тимът на Гълъбинов ще играе за първи път в историята си в Серия А.