Гройтер Фюрт спечели „българското” дерби от 3-тия кръг на първенството във Втора Бундеслига. „Зелено-белите”, в чиито редици се изявява българският защитник Асен Караславов, победиха с 3:1 като гости Енерги Котбус на Станислав Ангелов.

Двамата българи започнаха като титуляри за своите отбори и останаха на терена пълни 90 минути, като Ангелов се отчете с жълт картон в 53-та минута за размяна на реплики с противников футболист.

Домакините поведоха в 16-та минута чрез Джияи Шао, но това бе единственият хубав момент за Енерги в мача. 20 минути по-късно Маркус Бженска фаулира в наказателното поле Моктари, за което получи директен червен картон, а Сами Алагуи реализира отсъдената дузпа за Фюрт, с което изравни резултата.

Още преди края на първата част отново Алагуи даде преднина за гостите, а влезлият като резерва Бено Мьолман в 63-та оформи крайното 3:1.

Със спечелените три точки Гройтер Фюрт се изкачи на 4-то място с 6 точки от 3 мача. Енерги пък е седми с 4.