В първия кръг от новото първенство във френската Лига 1 новакът Гренобъл успя да измъкне победа с 2:1 като гост на Сошо.

Бившият футболист на ЦСКА Христо Янев не се появи в игра за своя отбор и остана на резервната скамейка.

Домакините успяха да поведат в 77-та минута с гола на Ердинч, но отборът на Гренобъл съумя да обърне мача в рамките на две минути, след като Акрур в 86-та и Морейра в 88-та минута се разписаха в мрежата на Сошо.

ПСЖ загуби с 0:1 при гостуването си в княжеството на Монако и отново започна сезона със загуба независимо от големите очаквания към столичани. Единственото попадение в срещата отбеляза Нимани в 79-та минута.

Нанси и Лил завършиха 0:0, а Льо Авър победи с минималното 1:0 Ница, а автор на единствения гол в срещата бе Лесадже. Льо Ман загуби с 0:1 от Лориен, като гостите достигнаха до победата с гол в 58-та минута от дузпа дело на Жалет.