Футболните грандове в Сърбия Цървена звезда и Партизан постигнаха очаквани успехи в поредния кръг на първенството. Успехите им обаче дойдоха по коренно различен начин.

„Черно-белите” които направиха впечатляващ мач в дербито преди седмица, трябваше да обръщат Сартид Смедерово, след като гостите поведоха в 71-а минута след попадение на Мудринич. Въпреки късното попадение, Партизан се мобилизира и достигна до обрат 2:1. Одита в 78-а минута и Ломич в даденото от съдията продължение донесоха трите точки за домакините и пълен актив в шампионата за Партизан през този полусезон.

По същото време Звезда нямаше проблеми при гостуването си на Банат и надви с 4:1. Българският национал Благой Георгиев не взе участие в мача, а Ибрахима Гай остана 84 минути на терена.

Така преднината на Цървена звезда на върха в класирането се запази 9 точки.