Георги Петков изигра силен мач при домакинската победа на неговия Еносис с 2:1 над Аполон Лимасол в среща от 23-ия кръг на кипърския шампионат.

Точни за победителите бяха бразилецът Алешандре от дузпа в 60-ата минута и Дитер Ван Торнаут в 82-ата, докато за гостите се разписа Мустафа Бангура в 65-ата.

Загубата на Аполон е отлична новина за водения от Станимир Стоилов Анортозис, който води здрава битка с тима от Лимасол за четвъртото място, което дава право на участие в плейофа за титлата.

Три кръга преди края на редовния сезон отборът на Мъри, който днес има тежко домакинство срещу Омония Никозия и Аполон Лимасол са 4-и и 5-и с по 35 точки, докато Еносис на Гошо Петков е шести с 30 точки и също има шансове за 4-ата позиция, но твърде малки с оглед на оставащите само 3 мача до края.