Българският нападател Георги Иванов-Гонзо се контузи при победата на неговия Риека с 1:0 срещу Славен Белупо в дербито на 6-тия кръг в хърватското първенство.

Гонзо получи разтежение на бедрен мускул и бе заменен в 38-мата минута от бившия играч на ЦСКА Сергей Якирович. За босненеца това бе първи мач с екипа на Риека.

Преди да напусне терена любимецът на сектор „Б” бе един от най-активните на терена. Той бе в основата на гола в 7-мата минута.

Бившият нападател на Левски овладя топката на границата на наказателното поле, продължи атаката на дясно, откъдето Джалович намери топката със страховито воле и я прати в мрежата на гостите. Преди и след гола пред Гонзо имаше още няколко добри възможности, но той предпочете да комбинира, за което беше оценен положително. В 14-ата минута след акция с Памич, Иванов изведе на нова голова позиция Джалович, който обаче не достигна топката.

След този успех Риека продължава да се задържа на 2-ото място и вече има 14 точки, с 4 по-малко от водача Динамо.