Риека записа 10-та си победа в хърватската първа лига след 2:1 на своя „Кантрида” над НК Загреб в мач от 16-ия кръг на първенството. С основен дял за поредните три точки за тима от Адриатическата Ривиера бе българинът Георги Иванов.

Идолът на агитката на Левски бе на терена през всичките 90 минути и създаде няколко опасности пред вратата на гостите от столицата.

Мачът тръгна зле за домакините – още в 7-та минута Бръкляча откри за столичани. В 29-та минута Гонзо центрира от пряк свободен удар отляво, сложи топката на главата на Дарио Йертец, но ударът на последния срещна гредата.

Иванов бе близо до гола в 57-та минута – Буле центрира отдясно, но ударът на българина премина на сантиметри от целта.

Домакините все пак стигнаха до победата в последния четвърт час с две попадения на Далович – в 76-та минута от дузпа и в самия край на мача.

Със спечелените три точки Риека запази второто си място във временното класиране. Тимът на Гонзо има 33 точки – на 9 от лидера Динамо Загреб и на 6 пред третия Хайдук Сплит.