Саид Ибраимов стана шампион на Казахстан, след като неговият Астана победи Шахтьор Караганди с 3:2 като гост в последния кръг на първенството и завърши на върха, на точка пред преследвача Актобе. Българинът се завърна в Казахстан преди месец и половина и влезе в щаба на новия старши треньор на Астана - Григорий Бабаян.

Това е седма титла на Саид Ибраимов в Казахстан, като шест от тях той печели с Астана, а има един успех и с Тобол. Това бе и седма шампионска титла на Астана.

Астана стигна трудно до успеха срещу Шахтьор Караганди. Още в началото на мача хърватинът Марин Томасов пропусна дузпа, но след това бившият играч на Берое и Черно море - Педро Еуженио и Томасов направиха 2:0 за Астана, а Тимур Чогадзе намали за домакините преди почивката. През второто полувреме Томасов с втория си гол в мача покачи на 3:1, а Евгени Кобзар оформи крайното 3:2. На отбора на Астана му трябваше само победа, защото по същото време Актобе се наложи над Кайрат Алмати с 4:1.