Българският наставник Красимир Балъков и неговият Санкт Гален записаха катастрофална загуба с 2:7 на собствен терен от Йънг Бойс в мач от 17-ия кръг на швейцарското първенство.

Поражението остави Санкт Гален на последното 10-о място с 12 точки, с 2 по-малко от предпоследния Тун. Тун обаче играе утре с Базел у дома и при успех ще се отдалечи на 5 точки от състава на българския специалист.

С тази победа Йънг Бойс събра 30 точки и се нарежда на 3-а позиция в класирането, с 6 по-малко от Базел, който е начело.

Четири гола за победителите вкара Хакан Якин, който на практика реши срещата с трите си попадения в 7-та, 15-та и 28-та минута. Играчите на Балъков се опитаха да върнат интригата в мача в 25-ата минута, когато Агире намали на 1:2. Отново той се разписа в 66-ата минута за 2:4. След това инициативната на домакините бе сломена и те инкасираха следващи три попадения.