С попадение в последните секунди на мача Базел стигна до стратегически хикс 1:1 с основния си преследвач в Швейцария Грасхопърс. Българският национал Иван Иванов бе титуляр за участника в Шампионската лига и остана на терена през всичките 90-минути в двубоя от 17-ия кръг.

Грасхопърс държеше изхода на двубоя в свои ръце, след като в 36-ата минута Бен Халифа асистира на Хайрович, който огорчи Ян Зомер.

След паузата домакините хвърлиха всички сили в атака и усилията им се увенчаха с успех в 3-ата минута на добавеното време. Тогава Фабиан Шер забеляза включването на Джовани Сио и влезлият на смяна нападател донесе точката.

Тя запази разликата от 3 пункта в полза на Базел в челото на класирането, като Грасхопърс има актив от 29 пункта.