Тодор Колев поведе съотборниците си от Алемания Аахен при победата у дома срещу Падерборн с 3:1 в среща от седмия кръг на Втора Бундеслига.

Българският нападател изведе своя тим напред в резултата с гол в 17-тата минута, дошъл след хубав пробив и центриране на Лубош Печка отдясно. Само пет минути по-късно Шилард Немет удвои преднината на Аахен за радост на повече от 18 000 зрители изпълнили Тиволи.

Томас Класенер намали преднината на домакините в 36-тата минута, но четвърт час преди края на мача Печка вкара третото попадение за Алемания и сложи точка на спора.

Тимът на Тодор Колев се изкачи на шесто място в класирането и на три точки от третата позиция, която дава прави на участие в Първа Бундеслига.