Българския бранител, Кристиан Димитров се разписа за Хайдук Сплит при равенството срещу Славен Белупо в 30-ия кръг на хърватското първенство. Мачът в Копривница завърши 1:1. След него Хайдук е пети в класирането, на цели 23 точки зад водача Динамо Загреб.

Двата тима се срещнаха преди две седмици, но в Сплит и тогава домакините се добраха до 2:2 в добавеното време. Снощи Димитров даде аванс на "белите" в 9-ата минута с глава. Българинът скочи най-високо след центриране от десния фланг и отклони топката в далечния ъгъл на вратата, пазена от Иван Филипович.

До почивката Славен Белупо пропусна две добри възможности да изравни. В 54-ата минута Умут Найир можеше да вкара втори гол за Хайдук, но стреля в аут. След час игра Дарко Тодорович получи директен червен картон и остави гостите с човек по-малко.

Само шест минути по-късно 38-годишният Иван Кръстанович изравни със своя гол номер 17 във вратата на Хайдук. В края на мача Славен Белупо имаше шанс да стигне до пълен обрат, но Неманя Главчич стреля неточно от пряк свободен удар.