Българският национал Ивайло Чочев се разписа за своя Палермо, но това се оказа недостатъчно, за нещо повече от почетна загуба при домакинството на Аталанта.

Тимът на българина загуби с 1:3 на своя „Ренцо Барбера“ и остава в зоната на изпадащите в Серия А.

Гостите от Аталанта бяха по-добрият тим в двубоя и логично стигнаха до крайния успех. Резултатът в мача бе открит в 19-ата минута от Андреа Конти, който се разписа с глава след центриране отляво.

Само седем минути по-късно резултатът стана 2:0 в полза на гостите след точно попадение на Алехандро Гомес. Той се възползва от груба грешка на Мато Яяло в центъра на терена, който сбърка при паса, а това бе достатъчно за Гомес да овладее и да надбяга отбраната на домакините и да покачи.

Четири минути преди края на първото полувреме, Палермо се върна в мача благодарение на Ивайло Чочев. Бившяит халф на ЦСКА се разписа с глава от точката на дузпата, след центриране отдясно.

В 77-ата минута Брайън Кристанте вкара красив гол след плонж, за да оформи крайния резултат в срещата.

След победата си днес, тимът на Аталанта е вече пети, докато Палермо остава на 18-та позиция.