Кипърският гранд Омония Никозия постигна три поредни победи под ръководството на Ивайло Петев.

Любопитното в случая е, че това се случва за първи път след близо година. Последното подобно постижение на Омония е било преди 330 дни.

Вчера воденият от Петев тим спечели драматично гостуването на Олимпиакос Никозия с 3:2.

Омония поведе с 2:0 до 20-ата минута с голове на Лопес и Антония. Домакините обаче изравниха. Първо в 82-ата минута Капартис намали, а в 92-ата Полизи направи 2:2. Отборът на Петев стигна до победен гол в 96-ата минута чрез Мат Дербишър.

Николай Михайлов за първи път започна като тилуляр, игра пълни 90 минути и получи жълт картон.

Преди този мач Омония записа две победи с по 3:0 - при гостуванетто на Алки и домакинството на Пафос.

След този успех "детелините" влязоха в първата шестица на шампионата.