Динамо Москва на Цветан Генков взе минимална победа с 1:0 над отбора над Амкар Перм, за който като титуляри започнаха Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев, в мач от 17-я кръг в руското първенство.

За победителите Генков влезе в игра в 75-та минута на мястото на Александър Кержаков, но не успя да се разпише във вратата на гостите.

За Амкар единствено Пеев остана 90 минути на терена. Сираков остана в игра до 87-та минута, когато бе сменен от Миланович. Малко преди това – 83-та минута Кушев пък бе заменен от Иняц.

Единственото попадение в срещата бе дело на Афанасев, който в 3-та минута вкара топката в собствената си врата, с което даде и победата за Динамо.

След трите точки днес тимът на Генков излезе на първо място с 31 точки, на точка пред Рубин, който играе със Зенит. Амкар пък е на 3-та позиция с 28 точки.