Българският футболист Цветан Генков влезе в игра през второто полувреме за Висла Краков при доста изненадващата победа с 2:1 като гост срещу Видзев Лодз в мач от деветия кръг на полското първенство.

Генков се появи в игра в 68-та минута, когато смени Меликсон, а в допълнителното време на срещата си заработи и жълт картон.

Висла поведе набързо с два гола на Рафал Богуски в 1-та и 13-та минута.

Домакините от Видзев стигнаха само до почетно попадение дело на Мехди Бен Дифала в 28-та минута.

Видзев завърши мача с 10 човека, след като Бен Дифала бе изгонен в 75-та минута за втори жълт картон.

Със спечелените три точки Висла Краков се изкачи на десета позиция с актив от 11 точки. Това е първа победа за Висла в последните четири мача. Видзев остава на пета позиция с 16 точки, като допусна трета загуба в последните четири срещи.