Цветан Генков и неговият Висла Краков спечелиха титлата в Полша, след като се наложиха с 1:0 над Краковия в 27-я кръг на първенството. Така три кръга преди края на шампионата, Висла води с 10 точки пред втория в подреждането Шласк Вроцлав, и вече няма как и на теория да загуби трофея си. Това е 13-та титла в историята на Висла, и първа за Генков, откакто и в отбора.

Българският нападател игра цял мач за тима от Краков, а единственото попадение отбеляза Меликсон още в 17-та минута. Висла обаче контролираше изцяло двубоя през всичките 90 минути, особено през второто полувреме, и не остави никакво съмнение, че заслужава отличията.

Така въпреки проблемите, които Висла изпитваше през месец април, и няколкото мача без победа тогава, Генков и компания си осигуриха титлата, и през следващия сезон ще играят в Шампионската лига.